قطعات داخلی کامپیوتر
لوازم جانبی کامپیوتر
مانیتور
کیس
- فروش از انبار فروشگاه درنا پی سی
100% رضایت کالا و عملکرد عالی
- حمل و نقل
ارسال اکسپرس به آدرس شما
3 تا 7 روز
- باربری ویژه
تحول کمتر از 48 ساعت مخصوص اصفهان
1 تا 2 روز
برای مشاوره رایگان با شماره بله 09140046590 در ارتباط باشید. رد کردن
کامپیوتر
قطعات داخلی کامپیوتر
لوازم جانبی کامپیوتر
مانیتور
کیس
گوشی موبایل
تبلت
لپ تاپ
لوازم خانگی برقی
تجهیزات شبکه و ارتباطات
نرم و افزاربرای تهران و شهرستان
تا 50% تخفیف ویژه اولین خرید شما از درنا پی سی!
تماس بگیرید
در انبار موجود نمی باشد
100% رضایت کالا و عملکرد عالی
ارسال اکسپرس به آدرس شما
3 تا 7 روز
تحول کمتر از 48 ساعت مخصوص اصفهان
1 تا 2 روز
24 ساعته و 7 روز هفته
امکان پرداخت در محل (بزودی)
هفت روز ضمانت بازگشت کالا
ضمانت اصل بودن کالا
تماس بگیرید
نقد و بررسی
در این مقاله قصد داریم تا به معرفی سرور DL360 G9 اچ پی بپردازیم و ویژگیها، کاربردها و مزایای این سرور قدرتمند را بررسی کنیم. سرور HP همواره به دلیل عملکرد بالا، قابلیت اطمینان و انعطافپذیری شناخته شدهاند و مدل DL360 G9 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این سرور با طراحی جمعوجور و امکانات پیشرفته خود، گزینهای ایدهآل برای کسبوکارهای مختلف است که نیاز به سروری کارآمد و با قابلیتهای مدیریتی بالا دارند. در ادامه، با جزئیات بیشتری به بررسی این سرور و ویژگیهای منحصربهفرد آن خواهیم پرداخت تا شما بتوانید تصمیمگیری بهتری در خصوص انتخاب سرور مناسب برای نیازهای خود داشته باشید.
سرور DL360 G9 از سری سرورهای ProLiant شرکت اچ پی بوده و از نسل نهم یا Gen9 میباشد. این سرور هم همانند برادر نسل هشتمش یعنی نسل G8، از سری رک مونت 1U بوده، و شاسی این سرور قابلیت نصب حداکثر دو پردازنده قدرتند، v4 و Intel Xeon E5-2600 v3 و همچنین رم های DDR4 را داراست.

فهرست مطالب
سرور اچ پی ProLiant DL360 G9 یکی از سرورهای رده بالا و قدرتمند شرکت HP است که به منظور ارائه عملکرد بینظیر و قابلیت اطمینان بالا طراحی شده است. سرور DL360 G9 HP در دستهبندی سرورهای رکمونت (Rack-Mount) قرار میگیرد و با ارتفاع 1U، فضای کمی را در رک اشغال میکند، که این ویژگی آن را به گزینهای مناسب برای دیتاسنترهای فشرده تبدیل میکند.
سرور DL360 G9 HP با پشتیبانی از پردازندههای Intel Xeon E5-2600 v3 و v4، قابلیت ارتقاء و تطبیقپذیری بالایی را ارائه میدهد. این سرور از حداکثر ۲۴ اسلات حافظه DDR4 بهره میبرد که امکان نصب حافظه تا ۳ ترابایت را فراهم میکند. همچنین، با پشتیبانی از انواع هارد دیسکهای SAS، SATA و SSD، امکان ذخیرهسازی سریع و مطمئن اطلاعات فراهم شده است.
از دیگر ویژگیهای بارز این سرور میتوان به کارت شبکههای پیشرفته، پورتهای USB 3.0، و قابلیتهای مدیریتی از طریق iLO (Integrated Lights-Out) اشاره کرد که مدیریت و نظارت بر سرور را آسانتر میسازد. این امکانات موجب میشود تا HP ProLiant DL360 G9 به انتخابی مناسب برای شرکتها و سازمانهایی تبدیل شود که به دنبال سروری با عملکرد بالا، قابلیت اطمینان و انعطافپذیری هستند.
از پردازنده نسل Xeon E5-2600 v2 برای سرور DL360 G9 HP نمی توانیم استفاده کنیم .
از رم های نسل DDR3 نمیتوان در این سرور استفاده کرد.

سرور HP ProLiant DL360 G9 یکی از سرورهای قدرتمند و انعطافپذیر شرکت HPE است که برای محیطهای متنوع و کاربردهای مختلف طراحی شده است. این سرور با داشتن ویژگیها و امکانات متعدد، میتواند در بسیاری از زمینهها مورد استفاده قرار گیرد. در زیر به برخی از کاربردهای این سرور اشاره میکنیم:
با توجه به ویژگیها و امکانات متنوع سرور HP ProLiant DL360 G9، این سرور میتواند در بسیاری از محیطها و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد و به بهبود کارایی و عملکرد سازمانها کمک کند.
جدول زیر تمامی پردازندههایی را که میتوان بر روی سرور DL360 G9 HP استفاده کرد، نشان میدهد:
| پردازنده | کور | سرعت پایه | توربو | حافظه کش (Cache) | توان حرارتی (TDP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Intel Xeon E5-2603 v3 | ۶ | ۱.۶ GHz | ندارد | ۱۵ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2609 v3 | ۶ | ۱.۹ GHz | ندارد | ۱۵ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2620 v3 | ۶ | ۲.۴ GHz | ۳.۲ GHz | ۱۵ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2630 v3 | ۸ | ۲.۴ GHz | ۳.۲ GHz | ۲۰ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2640 v3 | ۸ | ۲.۶ GHz | ۳.۴ GHz | ۲۰ MB | ۹۰ W |
| Intel Xeon E5-2650 v3 | ۱۰ | ۲.۳ GHz | ۳.۰ GHz | ۲۵ MB | ۱۰۵ W |
| Intel Xeon E5-2660 v3 | ۱۰ | ۲.۶ GHz | ۳.۳ GHz | ۲۵ MB | ۱۰۵ W |
| Intel Xeon E5-2670 v3 | ۱۲ | ۲.۳ GHz | ۳.۱ GHz | ۳۰ MB | ۱۲۰ W |
| Intel Xeon E5-2680 v3 | ۱۲ | ۲.۵ GHz | ۳.۳ GHz | ۳۰ MB | ۱۲۰ W |
| Intel Xeon E5-2690 v3 | ۱۲ | ۲.۶ GHz | ۳.۵ GHz | ۳۰ MB | ۱۳۵ W |
| Intel Xeon E5-2695 v3 | ۱۴ | ۲.۳ GHz | ۳.۳ GHz | ۳۵ MB | ۱۲۰ W |
| Intel Xeon E5-2697 v3 | ۱۴ | ۲.۶ GHz | ۳.۶ GHz | ۳۵ MB | ۱۴۵ W |
| Intel Xeon E5-2699 v3 | ۱۸ | ۲.۳ GHz | ۳.۶ GHz | ۴۵ MB | ۱۴۵ W |
| Intel Xeon E5-2603 v4 | ۶ | ۱.۷ GHz | ندارد | ۱۵ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2609 v4 | ۸ | ۱.۷ GHz | ندارد | ۲۰ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2620 v4 | ۸ | ۲.۱ GHz | ۳.۰ GHz | ۲۰ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2630 v4 | ۱۰ | ۲.۲ GHz | ۳.۱ GHz | ۲۵ MB | ۸۵ W |
| Intel Xeon E5-2640 v4 | ۱۰ | ۲.۴ GHz | ۳.۴ GHz | ۲۵ MB | ۹۰ W |
| Intel Xeon E5-2650 v4 | ۱۲ | ۲.۲ GHz | ۲.۹ GHz | ۳۰ MB | ۱۰۵ W |
| Intel Xeon E5-2660 v4 | ۱۴ | ۲.۰ GHz | ۳.۲ GHz | ۳۵ MB | ۱۰۵ W |
| Intel Xeon E5-2670 v4 | ۱۴ | ۲.۳ GHz | ۳.۳ GHz | ۳۵ MB | ۱۲۰ W |
| Intel Xeon E5-2680 v4 | ۱۴ | ۲.۴ GHz | ۳.۳ GHz | ۳۵ MB | ۱۲۰ W |
| Intel Xeon E5-2690 v4 | ۱۴ | ۲.۶ GHz | ۳.۵ GHz | ۳۵ MB | ۱۳۵ W |
| Intel Xeon E5-2695 v4 | ۱۸ | ۲.۱ GHz | ۳.۳ GHz | ۴۵ MB | ۱۲۰ W |
| Intel Xeon E5-2697 v4 | ۱۸ | ۲.۳ GHz | ۳.۶ GHz | ۴۵ MB | ۱۴۵ W |
| Intel Xeon E5-2699 v4 | ۲۲ | ۲.۲ GHz | ۳.۶ GHz | ۵۵ MB | ۱۴۵ W |
| نوع حافظه RAM | ظرفیت | تعداد ماژولها | سرعت | مشخصات |
|---|---|---|---|---|
| DDR4 RDIMM | ۸ GB | 1x 8 GB | ۲۱۳۳ MT/s | Single Rank, x8 |
| DDR4 RDIMM | ۱۶ GB | 1x 16 GB | ۲۱۳۳ MT/s | Dual Rank, x8 |
| DDR4 RDIMM | ۳۲ GB | 1x 32 GB | ۲۱۳۳ MT/s | Dual Rank, x4 |
| DDR4 RDIMM | ۶۴ GB | 1x 64 GB | ۲۱۳۳ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۳۲ GB | 1x 32 GB | ۲۱۳۳ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۶۴ GB | 1x 64 GB | ۲۱۳۳ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۱۲۸ GB | 1x 128 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Octal Rank, x4 |
| DDR4 RDIMM | ۸ GB | 1x 8 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Single Rank, x8 |
| DDR4 RDIMM | ۱۶ GB | 1x 16 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Dual Rank, x8 |
| DDR4 RDIMM | ۳۲ GB | 1x 32 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Dual Rank, x4 |
| DDR4 RDIMM | ۶۴ GB | 1x 64 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۳۲ GB | 1x 32 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۶۴ GB | 1x 64 GB | ۲۴۰۰ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 RDIMM | ۸ GB | 1x 8 GB | ۲۶۶۶ MT/s | Single Rank, x8 |
| DDR4 RDIMM | ۱۶ GB | 1x 16 GB | ۲۶۶۶ MT/s | Dual Rank, x8 |
| DDR4 RDIMM | ۳۲ GB | 1x 32 GB | ۲۶۶۶ MT/s | Dual Rank, x4 |
| DDR4 RDIMM | ۶۴ GB | 1x 64 GB | ۲۶۶۶ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۳۲ GB | 1x 32 GB | ۲۶۶۶ MT/s | Quad Rank, x4 |
| DDR4 LRDIMM | ۶۴ GB | 1x 64 GB | ۲۶۶۶ MT/s | Quad Rank, x4 |
این جدول انواع مختلف حافظههای RAM، ظرفیتها، سرعتها و مشخصات کلیدی هر کدام از آنها را برای سرور ProLiant DL360 G9 HP نمایش میدهد.
در جدول زیر برخی از هاردهایی که بر رویسرور DL360 G9 HP قابل استفاده است را مشاهده میکنیم:
| نوع هارد | ظرفیت | سرعت چرخش | رابط | فرم فکتور | سری |
|---|---|---|---|---|---|
| SATA HDD | ۵۰۰ GB | ۷.2K RPM | SATA 6G | LFF (3.5″) | Midline |
| SATA HDD | ۱ TB | ۷.2K RPM | SATA 6G | LFF (3.5″) | Midline |
| SATA HDD | ۲ TB | ۷.2K RPM | SATA 6G | LFF (3.5″) | Midline |
| SATA HDD | ۴ TB | ۷.2K RPM | SATA 6G | LFF (3.5″) | Midline |
| SATA HDD | ۵۰۰ GB | ۷.2K RPM | SATA 6G | SFF (2.5″) | Midline |
| SATA HDD | ۱ TB | ۷.2K RPM | SATA 6G | SFF (2.5″) | Midline |
| SATA SSD | ۲۴۰ GB | – | SATA 6G | SFF (2.5″) | Mixed Use |
| SATA SSD | ۴۸۰ GB | – | SATA 6G | SFF (2.5″) | Mixed Use |
| SATA SSD | ۹۶۰ GB | – | SATA 6G | SFF (2.5″) | Mixed Use |
| SATA SSD | ۱.۹۲ TB | – | SATA 6G | SFF (2.5″) | Mixed Use |
| SAS HDD | ۳۰۰ GB | 10K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS HDD | ۶۰۰ GB | 10K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS HDD | ۹۰۰ GB | 10K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS HDD | ۱.۲ TB | 10K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS HDD | ۱.۸ TB | 10K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS HDD | ۳۰۰ GB | 15K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS HDD | ۶۰۰ GB | 15K RPM | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS SSD | ۴۰۰ GB | – | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS SSD | ۸۰۰ GB | – | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS SSD | ۱.۶ TB | – | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS SSD | ۳.۲ TB | – | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
| SAS SSD | ۶.۴ TB | – | SAS 12G | SFF (2.5″) | Enterprise |
جدول زیر شامل تمامی پاورهایی است که بر روی سرور DL360 G9 HP قابل استفاده است:
| مدل منبع تغذیه (Power Supply) | توان (Watt) | نوع | قابلیت Hot Plug | راندمان (Efficiency) | ویژگیهای اضافی |
|---|---|---|---|---|---|
| HPE 500W Flex Slot Platinum | 500W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | Common Slot Design |
| HPE 800W Flex Slot Platinum | 800W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | Common Slot Design |
| HPE 1400W Flex Slot Platinum | 1400W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | Common Slot Design |
| HPE 500W Flex Slot Universal | 500W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | High Efficiency |
| HPE 800W Flex Slot Universal | 800W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | High Efficiency |
| HPE 800W Flex Slot Titanium | 800W | Flex Slot | بله | Titanium 96% | Ultra High Efficiency |
| HPE 1400W Flex Slot Universal | 1400W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | High Efficiency |
| HPE 1600W Flex Slot Platinum | 1600W | Flex Slot | بله | Platinum 94% | Common Slot Design |

این مدل هم، مانند سایر مدل های خانواده ProLiant از قابلیت hot-plug یا تعویض قطعات در حین کار پشتیبانی میکند. برای مثال، اگر یک هارد سرور در حین انجام کار معیوب یا اصطلاحا failed بشه، به راحتی میشه هارد معیوب رو با هارد سالم جایگزین کرد. این sever دارای ۲ عدد ماژول پاور 500w وات به صورت پیش فرض است.البته ابعاد ماژول پاور نسبت به پاور dl360 gen 8 کوچکتر شده.
قابلیت دیگر، استفاده از کارت های شبکه Embedded 4x1GbE ، HPE FlexibleLOM و PCIe standup با پهنای باند 1GbE تا ۱۰/25GbE و 40GbE است. ابعاد سرور DL360 G9 HP دارای ابعاد 1u بوده و در مقایسه با سرور dl360 g9 که 2u است و دو یونیت از رک سرور را اشغال میکند، از نظر ارتفاع کوچکتر میباشد. طراحی هوشمندانه سرور DL360 G9 HP سبب بهبود کارایی،کاهش زمان از کارافتادگی (downtime) و مصرف بهینه انرژی شده. در نتیجه، تا ۲۳% نسبت به سرور DL360 gen 8 ، توان عملیاتی بیشتر ،یا بهتره بگیم،throughput بهتری دارد.
همانطور که میدانید،جدیدترین مدل سرورهای اچ پی، نسل ۱۰ یا Gen 10 هستند. مدل Gen9 چند سالی هست که تولید نمیشود به همین دلیل اکثر سروهای g9 استوک هستند. البته جای نگرانی نیست، به دلیل اینکه :

با توجه به استوک با دسته دوم بودن سرور های نسل ۹ (G9) در بازار، قیمت سرور DL360 G9 HP در حال حاضر حدود ۲۲ الی ۲۳ میلیون تومان فقط برای شاسی سرور میباشد. قطعات پیش فرض روی سرور شامل :۲ عدد پاور ماژول ، ریدکنترلر HPE P240ar و چیپ گرافیک onboard است. مسلما قیمت خرید سرور dl360 g9 همراه با کانفیگ ،متغییر خواهد بود. کانفیگ پایه این سرور با cpu های Xeon E5-2600 v3 و رم HPE 2400MHZ انجام میشود.
سرور DL360 G9 HP و DL380 G9 هر دو از سرورهای محبوب و پرقدرت شرکت HPE هستند. این دو مدل سرور در بسیاری از ویژگیها مشابه هستند، اما تفاوتهایی نیز دارند که میتواند در انتخاب مناسبترین سرور برای نیازهای خاص سازمانها تأثیرگذار باشد. در زیر به برخی از تفاوتهای کلیدی این دو سرور اشاره میکنیم:

در نتیجه انتخاب بین سرور DL360 G9 HP و DL380 G9 بستگی به نیازهای خاص سازمان دارد. اگر فضای رک محدود است و نیاز به سروری با عملکرد بالا و فشرده دارید، سرور DL360 G9 HP گزینه مناسبی است. اما اگر به ظرفیت ذخیرهسازی و توسعهپذیری بالاتر نیاز دارید، DL380 G9 انتخاب بهتری خواهد بود.
نوع محصول سرور برند HP مدل محصول HPE ProLiant DL360 Gen9 پردازنده Intel Xeon E5-2600 V3 , Intel Xeon E5-2600 V4 رم قابل پشتیبانی DDR4 تعداد DIMM رم ۲۴ اسلات ماکزیمم سرعت رم ۲۴۰۰ مگاهرتز نوع هارد NVMe, SAS, SATA, SSD قابلیت نصب در رک 1U وزن ~ ۱۶.۷ کیلوگرم ابعاد ۴.۳۲×۴۳.۴۷×۶۹.۸۵ سانتی متر گارانتی ۱۲ ماه گارانتی شبکه گستران فرابورس
| مشخصه | توضیحات |
|---|---|
| پردازنده (CPU) | پشتیبانی از پردازندههای Intel Xeon E5-2600 v3 و v4، با حداکثر ۲۲ هسته برای هر پردازنده |
| حافظه (RAM) | پشتیبانی تا 3TB DDR4 (24 اسلات DIMM) با سرعت 2400MHz |
| ذخیرهسازی (Storage) | پشتیبانی از هاردهای SAS, SATA, SSD با ظرفیتهای مختلف، تا حداکثر ۸ یا ۱۰ اسلات SFF (2.5 اینچ) یا ۴ اسلات LFF (3.5 اینچ) |
| کنترلر ذخیرهسازی | HPE Dynamic Smart Array B140i، HPE Smart Array P440ar/2GB, HPE H240ar FIO Smart Host Bus Adapter (HBA) |
| منبع تغذیه (Power Supply) | پشتیبانی از منبع تغذیههای Flex Slot با توانهای 500W, 800W, 1400W و 1600W |
| پورتهای شبکه (Network Ports) | ۴ پورت 1GbE (در مدلهای مختلف ممکن است متفاوت باشد) |
| اسلاتهای توسعه (Expansion) | ۳ اسلات PCIe 3.0 |
| مدیریت سرور (Server Management) | HPE iLO 4 با قابلیتهای Remote Management, Active Health System, Intelligent Provisioning |
| فرمت (Form Factor) | 1U Rack |
| سیستمعاملهای پشتیبانی شده | ویندوز سرور، لینوکس، VMware و دیگر سیستمعاملهای محبوب سرور |
| وزن (Weight) | تقریبا ۱۳ کیلوگرم (بسته به پیکربندی) |
| ابعاد (Dimensions) | ۴۳.۵×۶۹.۸۵×۴.۲۹ سانتیمتر |
| نوع کاربر |
سرور |
|---|
.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.
| نوع کاربر |
سرور |
|---|
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.
.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.
موجود در انبار
موجود در انبار
موجود در انبار
موجود در انبار
موجود در انبار
موجود در انبار
کامپیوتر
قطعات داخلی کامپیوتر
لوازم جانبی کامپیوتر
مانیتور
کیس
گوشی موبایل
تبلت
لپ تاپ
لوازم خانگی برقی
تجهیزات شبکه و ارتباطات
نرم و افزارهنوز حساب کاربری ندارید؟
ایجاد حساب کاربری
دیدگاهها
پاکسازی فیلترهیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.